تولید و بهره وری

مبنای کار بارکد در بخش تولید پوشاک، بهره وری بالا، افزایش حجم تولید، افزایش فروش، کاهش هزینه و سود بیشتر است.

با برنامه های پیاده شده در بخش تولید، افزایش بهره وری هم از لحاظ منافع مدیریت و هم از لحاظ منافع مصرف کننده در نظر گرفته خواهد شد. افزایش بهره‌وری از لحاظ منافع مدیریت، باعث تضمین ثبات مجموعه، افزایش حجم فروش، فرصت توسعه‌ی موضوع و گسترش دامنه‌ی بازار می‌شود و از لحاظ منافع مصرف کننده باعث تضمین کیفیت محصول، کاهش قیمت و نهایتا رضایت‌مندی بیشتر مصرف کننده می‌شود.

استرتژی‌ بارکد جهت افزایش بهره وری

 • استفاده از تیم مجرب و آموخته
 • به کارگیری کامپیوتر و سایر تجهیزات پیچیده توسط کارکنان
 • استفاده از فناوری جدید مبتنی بر R & D
 • طراحی به کمک کامپیوتر CAD
 • تحقیق و توسعه در بحث طراحی محصول
 • استانداردسازی محصول و به کارگیری فناوری گروهی
 • تحلیل ارزش
 • برنامه ریزی جهت چگونگی تولید پی از طراحی و یا طراحی مجدد محصول
 • استفاده از ماشین‌های CNC
 • مهندسی پوشاک

مهندسی پوشاک

رویکرد بارکد به تمام عوامل درگیر در تولید و توزیع کالاها و ملزومات، رویکردی مهندسی است. رویکردی که سه هدف اصلی را دنبال می‌کند:

 • بهترین راه برای انجام فعالیت‌ها

جهت تولید موثر، با استفاده از روش ثبت، بازبینی و بهسازی نظام‌مند کاری که انجام می‌شود، بهترین روش برای انجام فعالیت‌ها در نظر گرفته می‌شود. در اینجا تلاش تیم بارکد جهت ساده‌سازی کار است و هدف، شکار مهارت‌هایی برای انجام کاری است که یک نیروی نیمه ماهر را قادر به عملکرد کارا می‌کند.

 • زمان مورد نیاز برای انجام فعالیت‌ها

با فنون و ابزار مختلفی که در بحث اندازه‌گیری کار وجود دارد، مدت زمان لازم برای انجام یک کار با کیفیت قابل قبول توسط یک نیروی آموخته، چه با سرعت استاندارد و چه با سرعت‌های تشویق شده، توسط تیم تولید تعیین می‌شود.

 • روش اندازه‌گیری نتایج

برای کنترل کیفیت و بازرسی نمونه‌ها، از کنترل آماری کیفیت (SQC) استفاده می‌شود. نتایج این بخش تیم تولید را برای برنامه‌ریزی جهت تولیدی موثرتر کمک خواهد کرد.

تحلیل روش

هدف از این بخش بازبینی روش کار و تلاش برای یافتن راهی بهتر، ساده‌تر و کاراتر است که نهایتا پس از مطالعه و تحلیل روش، استاندارد سازی روش به دست آمده و آموزش آن به نیروی کار صورت می‌گیرد. بهبود طرح چیدمان مکان کار، استفاده موثر از ماشین‌ها، مواد و نیروی کار و حذف اتلاف زمان مربوط به این مرحله است.
برای این منظور، متخصصین بارکد، یادداشت‌هایی دقیق از نحوه‌ی انجام یک کار را تهیه کرده و مورد مطالعه و تحقیق قرار می‌دهند.

اقتصاد حرکت

در این مرحله هدف این است که با حرکات کمتر، زمان و انرژی لازم برای به اتمام رساندن یک عملیات را کاهش داد.
بهترین روش اجرای یک کار علاوه بر کمینه سازی مخارج، شامل در نظر گرفتن اصول مربوط به به کار گیری بدن انسان، ترتیب انجام کار، طراحی ابزارها و تجهیزات و در آخر قواعد صرفه جویی در وقت است که متخصصین هر بخش با توجه به ابزارها و فنون موجود، هر مرحله را پیش خواهند برد.

سامانه تولید پوشاک

سامانه تولید پوشاک تلفیقی از جا به جایی مواد، فرآیندهای تولید، پرسنل و تجهیزاتی است که جریان کار را هدایت کرده و محصولات نهایی را می‌سازند. از انواع سامانه تولید پوشاک می‌توان به سامانه فردی، سامانه تولید کامل لباس و سامانه گروهی اشاره کرد که با توجه به هویت و نوع تولیدات مجموعه، سامانه متناسب با آن انتخاب شده و فرآیند تولید محصول به آن‌ها سپرده خواهد شد.

چیدمان کارخانه

هدف چیدمان تجهیزات در کارخانه، مطمئن شدن از آن است که تجهیزات به طور منطقی در جایی قرار گرفته‌اند که بیشترین راندمان حاصل شود.
در مبحث طراحی چیدمان، یک نمای پلان از فضای تولید آماده شده که مقیاس‌های آن بر اساس اندازه‌های کارخانه انتخاب می‌شود. شابلون‌های کاغذی تجهیزات و میزها ساخته شده و روی نمای پلان کارخانه با در نظر گرفتن محدودیت‌های محل، در جایگاه‌های مناسب مرتب می‌شوند.

با توجه به تولیدات حاضر مجموعه و یا در صورت تغییر محصول تولیدی، تیم تولید بارکد با هدف بهره مندی از بیشترین راندمان، چیدمان را طراحی و اجرا خواهد کرد.

زیر مجموعه های تولید

محتوای ضامنی اینجا وارد شود

محتوای ضامنی اینجا وارد شود

محتوای ضامنی اینجا وارد شود

محتوای ضامنی اینجا وارد شود

محتوای ضامنی اینجا وارد شود

محتوای ضامنی اینجا وارد شود

بارکد

کمپانی های عالی بر اساس محصولات عالی ساخته شده اند.